Nowa aktualizacja Moodle 3.4.1 i 3.4.2

Na początku roku 2018 ukazała się nowa aktualizacja Moodle do wersji 3.4.1, po kilku tygodniach moodle.com ogłosiło najnowszą aktualizację 3.4.2. W każdej wersji poprawiono wiele błędów, ale również wprowadzono kilka nowych ulepszeń.

W aktualizacji Moodle do wersji 3.4.1, można zauważyć poprawki związane głównie z błędami wynikającymi w wersji głównej 3.4. Naprawiono problem występujący z tworzeniem kopii zapasowych, a także przywracaniem danych. Poprawiono również błędy w interfejsie strony, dodano również widok na prace, które zostały już ocenione.

Wersja Moodle 3.4.2 skupiła się na zgodności z RODO, wprowadzając nowy podsystem prywatności, a także wdrożenie nowej wtyczki, za pomocą której Moodle 3.3 oraz 3.4 zachowa zgodność z dyrektywą. Ponadto skupiono się na migracji do reCAPTCHA v2. Naniesiono poprawki w interfejsie oraz w użyteczności platformy.

Jeśli chcesz się dowiedzieć więcej, lub poczytasz o wszystkich ulepszeniach jakie zostały wprowadzone, wejdź na moodle.org.

Pamiętaj, że do 25 maja 2018 roku, każdy kto przetwarza dane osobowe musi wprowadzić w firmie zgodność z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych. Konsekwencje wynikające z nieprzestrzegania ustawy są bardzo wysokie. Jeśli nie wiesz jak to zrobić napisz do nas na marketing@moodle.biz.pl lub zadzwoń na numer +48324943320.