Darmowa platforma Moodle™?

Już jakiś czas temu zamieszczaliśmy informację o możliwości założenia darmowej platformy Moodle™ na Moodle™ Cloud. Moodle™ Cloud oczywiście funkcjonuje dalej i ma się coraz lepiej. Małą wadą są ograniczenia wielkości platformy. Mamy do dyspozycji jedynie 200MB przestrzeni dyskowej i ograniczenie do 50 użytkowników. Chyba całkiem nieźle jak na możliwość administrowania swoją platformą bez ponoszenia dodatkowych kosztów.

Proces uzyskania darmowej platformy Moodle™

Pewnie zastanawiacie się, czy proces rejestracji jest trudny do przejścia. Rejestracja to jedynie 5 kroków do przejścia. Po pierwsze podajemy adres Moodle™ oraz naszą lokalizację. Oczywiście też musimy przejść obrazkową kontrolę captcha. Drugi krok to nasze dane – imię, nazwisko, adres e-mail, numer telefonu itd. Uwaga! Numer telefonu, który podajemy, jest weryfikowany! Krok trzeci to hasła. Krok czwarty to weryfikacja numeru. Piąty krok to już logowanie do naszej nowej platformy.
Proste prawda? Jeżeli chcecie zobaczyć jak wygląda w rzeczywistości uzyskiwanie dostępu do darmowej platformy Moodle™, zobaczcie filmik:

MoodleCloud, Your Own Moodle Site for Free

 

Logowanie:
https://moodlecloud.com/app/en/login