Edycja kursu w Moodle™ 2.9

Nowości w edycji kursów w Moodle™ 2.9

Kolejne wieści o nowościach w Moodle™ 2.9. Dzisiaj na warsztat bierzemy edycję kursu. Sama edycja kursu w Moodle™ nie przysparza większej ilości problemów nawet dla początkujących użytkowników. W nowej wersji wprowadzono kilka ulepszeń. Jedną z bardzo przydatnych rzeczy, jest możliwość przeciągania obrazków i zdjęć bezpośrednio do Atto editor. Przydatna funkcja, ponieważ nie trzeba przeszukiwać wszystkich plików, lub przesyłać pliku graficznego tradycyjną formą. Przeciąganie to chyba najprzyjaźniejsza dla użytkowników forma dodawania plików.  Przy okazji zaoszczędzimy również odrobinę czasu. Opcja jest dostępna dla wszystkich użytkowników, nie tylko dla nauczycieli! Dodatkową przydatną funkcją, jest możliwość wyszukania pliku po jego nazwie. 

Edycja kursu w Moodle™ 2.9 – Sekcje

W edycji kursów, czasami może przydać się możliwość usunięcia całej sekcji. Wcześniej nie było takiej możliwości. Trzeba było usuwać wszystko pojedynczo, co wiązało się nieraz ze żmudną i nudną pracą. Aktualnie istnieje możliwość usunięcia całej sekcji wraz z usunięciem jej zasobów i aktywności. Całe szczęście system pyta nas o potwierdzenie usunięcia – pomoże to uniknąć kłopotliwych wypadków przy pracy… 

Dodatkowo w sekcji nawigacji zostały dodane linki kierujące do poszczególnych sekcji. Opcja przydatna kiedy nasz kurs jest wyjątkowo obszerny i rozbudowany. Opcja ta jest dostępna dopiero po włączeniu przez administratora.