Quiz w Moodle™ 2.9

Quiz to jedna z podstawowych aktywności w Moodle™. Jest znana i lubiana przez nauczycieli. Pozwala w łatwy i szybki sposób sprawdzić wiedzę uczniów, bez konieczności długiego i żmudnego sprawdzania prac. W Moodle™ 2.9 dodano kilka interesujących zmian. Co nowego i fajnego?

1. Sekcje
Czasami chcemy, żeby egzamin był podzielony na kilka sekcji. Teraz będzie to możliwe bez zbędnego wymyślania rozwiązania. Wystarczy kliknąć i sekcja zostaje dodana. Z poziomu studenta tam gdzie kiedyś była widoczna ilość pytań, teraz będą one również będą podzielone na sekcje. 

2. Mieszanie pytań
Mamy możliwość mieszania pytań. Już wcześniej istniało coś takiego, aczkolwiek było bardziej zamaskowane. Teraz znowu wystarczy jedno kliknięcie. Dodatkowo mamy możliwość mieszania pytań tylko w pojedynczych sekcjach.

3. Pytania warunkujące
Jeżeli klikniemy na kłódkę znajdującą się koło pytania, odpowiedź na to pytanie będzie możliwa tylko wtedy, jeżeli odpowiemy na poprzednie. 

4. Możliwość wydruku testu
W poprzedniej wersji drukowanie testu z platformy Moodle™, nie było przyjemne. Aktualnie, tekst się dostosowuje i na wydruku wygląda bardzo dobrze.

5. Możliwość powrotu do pytania poprzedniego
Czasami zdarza się, że pomylimy się na teście, przejdziemy dalej, przypomni nam się dobra odpowiedź – wtedy chcemy poprawić złą. Nie byłoby problemu, gdyby nie fakt, że w poprzedniej wersji nie było możliwości powrotu do pytania poprzedniego. W najnowszej wersji taka możliwość istnieje.

Więcej można zobaczyć na filmiku poświęcony Quiz w Moodle™ 2.9 : Moodle 2.9 Release Highlights: Quiz