Łatwiejsza nauka języków obcych dzięki Poodll

Nauka języków obcych to dla wielu osób w XXI wieku konieczność. Osoby uczęszczające do szkół językowych chcąc zwiększyć swoje umiejętności językowe. Dobra znajomość języków obcych to cecha, której wymaga wielu pracodawców. Każdy zadaje sobie pytanie co zrobić aby nauka języków była łatwiejsza. Poodle przychodzi z rozwiązaniem. Dzięki zastosowaniu wtyczek Poodll, możesz znacznie poprawić proces przyswajania wiedzy w Twojej Szkole Językowej.

  1. Co to Podll?
  2. Łatwiejsza nauka języków – korzyści
  3. Do czego służy Poodll?
  4. Poodll w platformie Moodle™
  5. Podsumowanie.

Co to Poodll?

Poodll to zestaw wtyczek szeroko stosowany w środowisku e-learningowym. Ponieważ działa na licencji Open Source jest ogólnodostępny. Jego działanie, jest istotne dla placówek edukacyjnych oraz biznesowych, umożliwia dokumentowanie postępów w nauczaniu i otwiera drogę łatwiejszej nauce języków obcych. Poodll znajduje zastosowanie w kursach online. Pozwala to korzystanie z wielu funkcji takich jak, nagrywanie dźwięku i wideo w formacie HTML5. Rozszerzenie pozwala na dodanie automatycznej transkrypcji, oraz oferuje możliwość odtwarzania multimedialnego w grupach umożliwia również dostęp do narzędzia “czysta tablica” (white board). Oprogramowanie zostało opracowane w 2010 roku w liceum w Nagasaki w Japonii i nadal ma tam swoją siedzibę.

Screen pokazujący wygląd narzędzia “czysta tablica” (white board) w Poodle

Łatwiejsza nauka języków – korzyści

Wtyczki Poodl są łatwe w użyciu i w efekcie pozwalają na szerokie rozbudowanie i urozmaicenie materiałów naukowych. Najlepszym sposobem, który umożliwi Twoim uczniom łatwiejszą naukę języków, jest wyposażenie platformy w najlepsze narzędzia. Takim narzędziem jest Poodll. Instalacja wtyczek Poodll umożliwa wprowadzenie rozmów tematycznych, pozwoli na wprowadzenie ćwiczeń wymowy, ułatwi czytanie materiałów podczas zajęć, jak również ułatwi pojedyńcze rozmowy z uczniami. Jeśli chcesz skorzystać z możliwości jakie oferuje Poodll poproś swojego administratora witryny o instalacje oraz konfiguracje wtyczki. Zapoznaj się z kursem Demo oferowanym przez Poodll

Do czego służy Poodll?

Poodle to rozwiązanie godne zaufania. Dzięki zastosowaniu wtyczek zwiększa się zaangażowanie i interaktywność w kursach. Użycie wtyczek Poodll przede wszystkim umożliwia wprowadzenie wielu różnorodnych ćwiczeń praktycznych, takich jak ćwiczenia z mowy, które dzięki szybkiej odpowiedzi zwrotnej zostaną niezwłocznie ocenione. Dzięki zastosowaniu sztucznej inteligencji nauczyciel może dokumentować postępy i rejestrować zdobywanie umiejętności uczniów.

Przykładowa funkcja nagrywania dźwięku w Poodle

Poodll w platformie Moodle

Poodll to rozbudowany zestaw narzędzi skierowany przede wszystkim do nauczycieli języków obcych. Pozwala na tworzenie dynamicznych kursów, które integrują się z platformą Moodle™. Pakiet wtyczek zawiera narzędzia do nagrywania dźwięku i obrazu, nauki słownictwa oraz oceny mówienia i czytania. Funkcję i możliwości jakie wnosi Poodle znacznie rozszerza funkcjonalność platformy Moodle™ w zakresie nauki języków. Wiele aktywności Poodll korzysta ze sztucznej inteligencji. Wykorzystuje rozpoznawanie mowy, umożliwia automatyczne ocenianie, dzięki czemu oszczędza czas nauczyciela i ułatwia naukę uczniom.

Podsumowanie

Reasumując, jeśli chcesz poprawić wyniki nauczania na swojej platformie językowej to Poodll jest niezbędną wtyczką dla Twojej platformy Moodle™, dzięki której osoby uczące się języków mogą w łatwiejszy sposób chłonąć wiedzę.