Mój Moodle™ jest brzydki? – Jak poprawić wygląd Moodle™?

Czy Twój Moodle™ jest brzydki? Jeśli odpowiedź brzmi tak to ten artykuł jest dla Ciebie.

Moodle™ po instalacji i pierwszym uruchomieniu staje się narzędziem, dzięki któremu możemy stworzyć kurs bądź szkolenie według naszych wizualnych potrzeb i przeznaczenia. Wersja podstawowa Moodle™ wygląda tak jak w zrzucie ekranu poniżej.

Zrzut ekranu podstawowej wersji Moodle 3.10

Funkcję i możliwości jakie daje nam Moodle™ są ogromne a moim zadaniem jest pokazanie, że Twoja platforma edukacyjna może być przyjemna dla oka. Podstawowe narzędzie pozwalające na edycję Moodle™ znajdziesz w Administracji Serwisu w zakładce wygląd, możesz pobrać darmowy szablon i w łatwy sposób dokonać edycji swojego logo, bądź zmienić kolory kart kursu. Możesz przejść do ustawień konfiguracji tematu, skorzystać z motywów domyślnie zainstalowanych na Moodle™, bądź pobrać motyw ze strony z darmowymi szablonami https://moodle.org/plugins/browse.php?list=category&id=3.

Więc… Co zrobić by nasz szablon wyglądał profesjonalnie, nowocześnie i funkcjonalnie?

Jest kilka opcji.

  • Jedną z nich jest zrobienie tego samodzielnie, zdobywając wiedzę na temat poszczególnych zagadnień związanych z edycją szablonu Moodle™ oraz skorzystanie z gotowych szablonów. Minusem tego rozwiązania jest konieczność samodzielnej modyfikacji takiego szablonu, nie każdy ma czas by pozwolić sobie na tworzenie platform edukacyjnych samodzielnie wprowadzając modyfikację.
  • Drugą opcją jest zlecenie takiego zadanie firmie zajmującej się dostosowywaniem takich szablonów, bądź tworzeniem ich od podstaw, bez żadnych ograniczeń wizualnych.