Mój Moodle jest brzydki? – Jak poprawić wygląd Moodle?

Czy Twój Moodle jest brzydki? Jeśli odpowiedź brzmi tak to ten artykuł jest dla Ciebie.

Moodle po instalacji i pierwszym uruchomieniu staje się narzędziem, dzięki któremu możemy stworzyć kurs bądź szkolenie według naszych wizualnych potrzeb i przeznaczenia. Wersja podstawowa moodle wygląda tak jak w zrzucie ekranu poniżej.

Zrzut ekranu podstawowej wersji Moodle 3.10

Funkcję i możliwości jakie daje nam Moodle są ogromne a moim zadaniem jest pokazanie, że Twoja platforma edukacyjna może być przyjemna dla oka. Podstawowe narzędzie pozwalające na edycję Moodle znajdziesz w Administracji Serwisu w zakładce wygląd, możesz pobrać darmowy szablon i w łatwy sposób dokonać edycji swojego logo, bądź zmienić kolory kart kursu. Możesz przejść do ustawień konfiguracji tematu, skorzystać z motywów domyślnie zainstalowanych na Moodle, bądź pobrać motyw ze strony z darmowymi szablonami https://moodle.org/plugins/browse.php?list=category&id=3.

Jeśli żadna z możliwości przedstawionych powyżej nie jest dla Ciebie zadowalająca. Efekt jaki chcesz otrzymać zmieniając wygląd swojej platformy nadal nie został osiągnięty a Twój Moodle nadal jest “brzydki” możesz skorzystać z naszych usług. Chętnie zmienimy Twoją platformę edukacyjną w miejsce, które w przyjemny dla oka sposób zachęci Twoich studentów do nauki i zdobywania wiedzy. Jeśli jesteś zainteresowany naszą ofertą: Wejdź zakładkę z demo naszych stron.

Zrzut ekranu strony w wersji demo. https://wideoszkolenie.pl/platforma/

Więc… Co zrobić by nasz szablon wyglądał profesjonalnie, nowocześnie i funkcjonalnie?

Jest kilka opcji.

  • Jedną z nich jest zrobienie tego samodzielnie, zdobywając wiedzę na temat poszczególnych zagadnień związanych z edycją szablonu Moodle oraz skorzystanie z gotowych szablonów. Minusem tego rozwiązania jest konieczność samodzielnej modyfikacji takiego szablonu, nie każdy ma czas by pozwolić sobie na tworzenie platform edukacyjnych samodzielnie wprowadzając modyfikację.
  • Drugą opcją jest zlecenie takiego zadanie firmię zajmującej się dostosowywaniem takich szablonów, bądź tworzeniem ich od podstaw, bez żadnych ograniczeń wizualnych. Moodle.biz.pl jest firmą, która stworzy dla Ciebię platformę edukacyjną na miarę Twoich potrzeb. W tworzeniu przejrzystych platform edukacyjnych Moodle, kierujemy się kilkunastoletnim doświadczeniem.